Która metoda jest bardziej skuteczna: marketing wideo czy marketing e-mailowy?

Najpierw omówmy, czym dokładnie są metody wideo i marketingu e-mailowego. Marketing wideo online to technika, w której tworzysz film ilustrujący Twoją firmę. Filmy te zwykle przedstawiają usługi i produkty oferowane przez Twoją firmę. Dzięki temu klienci mogą łatwo zrozumieć przekaz Twojej firmy dzięki produkcji wideo. Z drugiej strony mamy podejście do e-mail marketingu online. Marketing e-mailowy to proces promowania firmy poprzez wysyłanie klientom wiadomości e-mail z nowymi ofertami, usługami i produktami. Chociaż ta technika może być bardzo opłacalna, musisz już mieć adres e-mail klienta, aby móc wysyłać do niego materiały marketingowe. Oba są świetnymi sposobami dotarcia do klientów i zachęcenia ich do wybrania Twoich usług zamiast konkurencji.

visit https://frankiecsproshop.com/

Marketing za pośrednictwem filmów istnieje od wyjątkowo długiego czasu. Ale wraz z boomem mediów społecznościowych i innych witryn internetowych technika ta została przeniesiona na zupełnie inny poziom. Ta popularność jest w pełni zasłużona, ponieważ jest niezwykle łatwa do strawienia przez klientów. Wystarczy jedno kliknięcie lub przewinięcie, aby klienci mogli zobaczyć ważne informacje o tym, co Twoja firma ma im do zaoferowania. Istnieje również wiele internetowych platform wideo, na których można sprzedawać swoją produkcję wideo. Wiem, że do tej pory wymieniłem strasznie dużo zalet, ale nie widzimy wielu wad. Cóż, trudno znaleźć jakieś wady marketingu wideo, który stał się najwygodniejszym sposobem dotarcia do klientów. Marketing wideo online to jeden z najlepszych sposobów reklamowania promocji Twojej firmy w Internecie.

Omówiliśmy więc technikę marketingu internetowego polegającą na udostępnianiu wideo, ale co z marketingiem e-mailowym? To także świetny sposób na komunikację z klientami. Ta metoda pozwala na bezpośredni kontakt z klientami z nowymi ofertami, usługami i produktami. Umożliwia także łatwe wysyłanie ofert klientom powracającym, aby pomóc im pamiętać o Twojej firmie. Będziesz jednak potrzebować dostępu do adresu e-mail klienta, aby móc wysyłać mu e-maile marketingowe. Musisz być w stanie zachęcić klientów, aby podawali Ci swoje e-maile, a nie tylko je przekażą. Dotarcie do nowych klientów, którzy nie podali jeszcze adresu e-mail, na który można wysyłać informacje marketingowe, może być trudne. To sprawia, że e-mail marketing jest świetną techniką marketingu wtórnego, a nie głównym narzędziem. Krótko mówiąc, marketing e-mailowy jest świetny w przypadku klientów, których już masz, i nie jest tak dobry w pozyskiwaniu nowych klientów.

Chociaż oba te sposoby dostarczania informacji klientom są świetne, jeden z nich jest o wiele bardziej skuteczny niż drugi w marketingu. Marketing wideo online to najlepszy sposób, jeśli chodzi o prezentowanie tego, co masz do zaoferowania nowym klientom. Chociaż marketing wideo to najlepszy sposób na dotarcie do nowych klientów, nie oznacza to, że po nawiązaniu połączenia nie należy korzystać z marketingu e-mailowego. Marketing e-mailowy to świetne narzędzie do wykorzystania w połączeniu z marketingiem wideo. Pozwól, aby marketing wideo przyciągał do Ciebie klientów, a marketing e-mailowy sprawiał, że wracają po więcej.

Możesz obejrzeć niektóre z moich słynnych filmów instruktażowych stworzonych ostatnio. Armaan Productions to wiodąca firma zajmująca się produkcją wideo w Kanadzie, która zapewnia wszelkiego rodzaju rozwiązania typu script to screen dla Twoich planów produkcji wideo.

Mark

Back to top